Książki
9.9
PLN
Módlmy się do Ducha Świętego
Módlmy się do Ducha Świętego
tłum: Cecylia Lewandowska
wydawnictwo: PROMIC
rok wyd.: 2013
ISBN: 978-83-7502-409-8
oprawa: broszurowa
format: 88 x 152 mm
liczba stron: 128
Ocena:
(Ilość ocen: 1)
Cena: 9,90 zł

Dane techniczne

wydawnictwo PROMIC
rok wyd. 2013
ISBN 978-83-7502-409-8
oprawa broszurowa
format 88 x 152 mm
liczba stron 128

 

Nawiązując do Pisma Świętego i tradycji Kościołów Wschodu i Zachodu, autor prowadzi czytelnika do głębszego poznania Osoby Ducha Świętego i otwarcia się na Jego pomoc w wierze, pokój i radość (por. Rz 14,17). Dary te wierni mają już od chrztu i bierzmowania – wystarczy, aby Duch Świętości je odnowił i ożywił. Pomóc w tym mają modlitwy zamieszczone w książce. Są wśród nich modlitwy liturgiczne, ale również teksty bardzo osobiste, ułożone przez chrześcijańskich autorów. Na końcu dołączona jest Nowenna do Ducha Świętego.

DRUKUJ OPIS

Kim jest Duch Święty? To pytanie powtarza się nieustannie przez kolejne pokolenia. Czy to Osoba, czy jakaś Siła? Jak możliwa jest trójrelacja między Ojcem, Synem i Duchem Świętym? I w końcu jak On działa w życiu Kościoła i życiu człowieka. Niejeden badacz religii, teolog i osoby duchowne próbują znaleźć najlepszą odpowiedź, usatysfakcjonować nie tylko siebie, ale i  (nie)wiernych. A może tak szalenie chcą wiedzieć, bo w ten sposób ugruntują swoją wiedzę i wytłumaczą sobie wiele niewyrażalnych rozumowo sytuacji. Także wiele książek, rozpraw, esejów powstało na ten temat, ale i tak „Duch Święty wieje kędy chce” (Gal. 5,22). Czyż nie taka powinna być wiara? Aby nie na siłę objąć rozumowo to co człowieka przerasta, ale otworzyć serce i poczuć to całą swoją istotą. Bo przecież „błogosławieni,  ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli Ewangelia wg św. Jana (20, 24-29). Lepiej więc zamiast usilnie starać się wytłumaczyć jak Kim jest Ten, który został nam dany jako Pocieszyciel i Obrońca, trzeba skupić się na modlitwie do Niego, prosić o Jego dary i moc do pokonywania codziennych życiowych doświadczeń.

 
    Na rynku wydawniczym jest wiele publikacji – modlitewników i tym podobnych, stanowiących cenną podpowiedź w modlitwie i medytacjach dla chcących pogłębić czy też ożywić swoja relację z Duchem Świętym. Świetnym rozwiązaniem jest chociażby niewielkich gabarytów książeczka Roberta Panneta, w której autor autor podsuwa wiele interesujących modlitw i rozważań do Ducha Świętego. Część praktyczna poprzedza krótkie, aczkolwiek ważne wprowadzenie, takie expose Panneta na temat Ducha Świętego, Jego działalności w Starym i Nowym Testamencie,  a także Jego czczenia i postrzegania w historii Kościoła. Można się np. dowiedzieć, że dopiero od XI w. przedstawiciele Kościoła (papieże, biskupi etc.) zaczęli kierować bezpośrednio swoje modlitwy do Ducha Świętego.
    Pierwsza część modlitewnika zatytułowana: „Módlmy się do Ducha Świętego czerpiąc inspiracje z Biblii” jest ciekawą propozycją połączenia fragmentu Pisma Świętego z konkretnymi wezwaniami modlitewnymi, np. są to prośby o pomoc we wzrastaniu człowieka wewnętrznego, w modlitwie a także wysławianie trzeciej Osoby Boskiej w różnych kontekstach jego działalności.
   Druga cześć to już rozważania słowami liturgii: są tutaj modlitwy mszalne, a także  fragmenty z Liturgii Godzin, także kościoła prawosławnego.
    Natomiast dalej, trzeba przyznać, że to bardzo dobre rozwiązanie, są zamyślenia wypowiedziane kiedyś przez różnych pisarzy religijnych, np. Adama z Opactwa św. Wiktora,  św. Hildegrady z Bingen,  św. Gertrudy, mniszki benedyktyńskiej, papieża Piusa XII, czy błogosławionego Jana Pawła II. Modlitwa słowami innych, z rożnych pokoleń, środowisk i społeczności, zbliża wyznawców Chrystusa do siebie, wskazując na ciągłą i piękną  jedność chrześcijan.
    Ostatnia część modlitewnika wprowadza w nastrój adoracyjnych rozmyślań: krótkie nabożeństwo „Prośmy o  światło i moc Ducha Świętego, Nowenna oraz fragment encykliki bł. Jana Pawła II (Dominum et Vivificantem): „Doświadczyć Ducha Świętego przez modlitwę”.
 
     Jednym słowem publikacja bardzo potrzebna. Zamknięty w malutkiej książeczce mały skarbiec modlitwy,  ze Słowem Bożym, które ma potężna moc zmieniania  życia człowieka jeśli tylko ten zechce Mu w pełni zaufać, jeśli podda się ożywczym i delikatnym natchnieniom Ducha Świętego.
 
Anna Nogaj
DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

Opinie o produkcie (0)

Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
Módlmy się do Ducha Świętego

Robert Pannet

OPIS

 

Nawiązując do Pisma Świętego i tradycji Kościołów Wschodu i Zachodu, autor prowadzi czytelnika do głębszego poznania Osoby Ducha Świętego i otwarcia się na Jego pomoc w wierze, pokój i radość (por. Rz 14,17). Dary te wierni mają już od chrztu i bierzmowania – wystarczy, aby Duch Świętości je odnowił i ożywił. Pomóc w tym mają modlitwy zamieszczone w książce. Są wśród nich modlitwy liturgiczne, ale również teksty bardzo osobiste, ułożone przez chrześcijańskich autorów. Na końcu dołączona jest Nowenna do Ducha Świętego.SPIS TREŚCI
FRAGMENT KSIĄŻKI
Sklep internetowy Shoper.pl