SACROEXPO 2020 - zapraszamy!

Sacroexpo 2020

W tym roku spotkamy się w wyjątkowych okolicznościach oraz w wyjątkowym czasie. XXI edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO odbędzie się od 28 do 30 września.
SACROEXPO to wyjątkowe spotkanie o charakterze religijno – duchowym, tak ważne dla wszystkich w tym trudnym czasie.


Zakres branżowy targów SACROEXPO jest bardzo szeroki – swoją obecność zadeklarowało już ponad 120 firm. Zaprezentują się producenci najwyższej jakości szat liturgicznych, sprzętu elektroakustycznego, nowoczesnych systemów nagłośnieniowych oraz grzewczych, a także rozwiązań i mechanizmów zabezpieczających miejsca sakralne. Kolejnym, atrakcyjnym punktem na mapie tegorocznej edycji wystawy SACROEXPO są materiały piśmiennicze i homiletyczne m.in. modlitewniki, książki katechetyczne i wiele innych publikacji promujących wartości chrześcijańskie. W jednym miejscu spotykają się przedstawiciele wydawnictw sakralnych, serwisów informacyjnych oraz organizacji
i stowarzyszeń religijnych.
Wystawa SACROEXPO to wyjątkowe spotkanie, któremu towarzyszą wystawy, koncerty, wykłady i seminaria. W tym roku na szczególną uwagę zasługuje wystawa „Fortis in fide. Silny w wierze” poświęcona kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, Prymasowi Polski.
W programie zaplanowana jest również konferencja dot. różnych wymiarów kultury w czasie pandemii z udziałem przedstawicieli władz miasta, sztuki teatralnej oraz ekspertów w dziedzinie psychologii i socjologii.
Uroczyste rozpoczęcie wystawy wraz z galą wręczenia nagród odbędzie się 28 września o godz. 10:00 w Hali F.
Udział w tej uroczystości zapowiedzieli JE ks. Abp. Salvatore Pennacchio nuncjusz apostolski w Polsce, JE ks. Jan Piotrowski Biskup Kielecki,
JE ks. Bp Marian Florczyk, JE ks. Bp. Andrzej Kaleta.
Ceremonię otwarcia wystawy uświetni występ Chóru Garnizonowego z Kielc. Pierwszego dnia targów, na scenie głównej w hali F, zaprezentuje się Chór Politechniki Świętokrzyskiej, a w kolejnym dniu będziemy mogli zobaczyć występ chóru GOSPEL JOY z Poznania.

Wstęp na targi jest bezpłatny, po rejestracji na stronie:
http://formularze.targikielce.pl/aktywator/php/visitor_form.php?EVENT=308825438762&LANG=PL

Wstecz »
Sklep internetowy Shoper.pl