Książki
16.9
PLN
Jak być prawdziwym superbohaterem
Jak być prawdziwym superbohaterem
tłum: Krzysztof Kurek
ilustr.: R.W. Alley, kolorowe
wydawnictwo: Promic
seria: pomocne elfy
rok wyd.: 2018
ISBN: 978-83-7502-667-2
oprawa: miękka
format: 190 x 190 mm
liczba stron: 32
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Cena: 16,90 zł

Dane techniczne

ilustr. R.W. Alley, kolorowe
wydawnictwo Promic
seria pomocne elfy
rok wyd. 2018
ISBN 978-83-7502-667-2
oprawa miękka
format 190 x 190 mm
liczba stron 32

Tym razem pomocne elfy opowiedzą dzieciom o... cnotach. A cóż to takiego, zapyta zapewne wielu młodych czytelników, ba, nawet ci starsi mogą być zdumieni! Cnoty, przymioty czy też po prostu powiedzmy "zalety charakteru". Cnotą jest prawdomówność, cierpliwość, odwaga czy skromność, które okazujemy, mimo że łatwiej, wygodniej albo korzystniej dla nas byłoby tego nie robić. Powiedzenie prawdy, która ujawni nasze niewłaściwe postępowanie, cierpliwość wobec osoby zachowującej się niewłaściwie, skromność, kiedy aż pękamy z dumy ze swoich osiągnięć i moglibyśmy sobie przypisać wszelkie zasługi... to zachowania godne człowieka cnotliwego, czyli postępującego właściwie, szlachetnie. Poznajcie zatem radosnego Radka, sprawiedliwą Sylwię, odpowiedzialnego Olka i inne dzieci i dowiedzcie się od nich, jak należy i warto postępować.

DRUKUJ OPIS

Sprawiedliwość

Sylwia jest sprawiedliwa.
Sylwia poszła popatrzeć, jak jej młodsza siostrzyczka
gra w piłkę nożną. Na boisku stawili się zawodnicy
i trenerzy, ale nie pojawił się sędzia. Trenerzy zapytali
Sylwię, czy mogłaby sędziować spotkanie piłkarskie,
a ona się zgodziła.
Kiedy Sylwia miała podjąć decyzję, która drużyna wybiła
piłkę poza linię boiska na aut albo czy któryś z graczy
dotknął piłki ręką, musiała być sprawiedliwa. Nie dawała
żadnych forów zespołowi swojej siostrzyczki. Po prostu
była uczciwa w ocenie gry wszystkich zawodników.
Traktowała obie drużyny jednakowo.
I ty również w różnych sytuacjach masz okazję
traktować inne dzieci sprawiedliwie.

W świecie moich mamaczytowych dzieci jest mnóstwo bohaterów a nawet superbohaterów, wyskakują z wielu książeczek, filmów, gier i sklepów z zabawkami. Patrzę na mojego trzyletniego syna, który w każdej niemal zabawie jest rycerzem, pogromcą lwów, piratem, strażakiem lub policjantem i coraz bardziej rozumiem jego przeogromną potrzebę bycia superbohaterem. Pytanie tylko co to znaczy być superbohaterem i jak tym właściwym superbohaterstwem zarazić dzieci?

Kiedy prowadzę w szkołach podstawowych warsztaty bazujące na wydanych przez moje Wydawnictwo Meandry interaktywnych książkach historycznych, dzieci bardzo chcą wcielać się w role, które jak sądzą są rolami bohaterskimi. Chcą być raczej powstańcami niż cywilami w Warszawie w sierpniu 1944 roku. Wybierają role piratów a nie marynarzy walczących z piractwem na morzach i oceanach. Dopiero w trakcie zajęć, podczas prezentacji, rozmów, dyskusji, czasem w trakcie gry bazującej na książce, dostrzegają to szczególne, prawdziwe bohaterstwo, którego podstawami są odwaga, uczciwość, dobroć, sprawiedliwość, odpowiedzialność.
Odkrywanie tych prawdziwych supermocy jest fascynujące. Dziś chcę polecić książkę, która w tym procesie może okazać się bardzo przydatna. Jak być prawdziwym superbohaterem. O słusznych wyborach i dobrych uczynkach autorstwa Juliette Garesché Dages z przepięknymi ilustracjami R.W. Alleya, to kolejna książka z serii Pomocne Elfy, która dotyka ważnych spraw i problemów.

Książka rozpoczyna się informacją skierowaną do dorosłych – Wiadomość do rodziców, nauczycieli i innych troskliwych dorosłych, która wprowadza w poruszany temat. Bardzo mi się taka formuła spodobała. Oto kilka fragmentów: Ta książeczka pozwala nauczyć dzieci, czym są zalety charakteru, które niekiedy nazywamy cnotami. (…) Kiedy pomagamy dzieciom w rozwijaniu nawyku praktykowania cnót, to kształtujemy w nich silną wolę, dzięki której stają się zdolne do mądrych wyborów i dobrych czynów. (…) Nie zawsze jest to łatwe. Życie przynosi wiele wyzwań, a współczesna kultura zdaje się coraz częściej zapominać o wartości ludzkich cnót.
Słowo cnota, dziś niemal zapomniane bardzo mi się spodobało.

Na książeczkę składa się kilka prostych, zrozumiałych dla dzieci opowieści o kolejnych cnotach: prawdomówności, odpowiedzialności, sprawiedliwości, odwadze, opanowaniu, ufności, poleganiu na modlitwie, uczynności, radości, wybaczaniu, cierpliwości, skromności, wdzięczności, spokoju.

 

Jeżeli się postaramy, to ta książeczka może stać się punktem wyjścia do bardzo inspirujących rozmów o tym jak to jest być prawdziwym superbohaterem. Polecam serdecznie.

Marta Mital

 

Jak być prawdziwym superbohaterem. O słusznych wyborach i dobrych uczynkach to opowieść o tym, jak być superbohaterem we współczesnym świecie. Ale nie chodzi tu wcale o takiego, który kojarzy nam się z bohaterami w pelerynach ze znanych bajek czy komiksów - o nie! Elfiki pokażą nam nowe znaczenie tego słowa. Kim jest superohater? Jakimi cnotami się odznacza? Najnowsza część serii "Pomocne Elfy" od Wyd. Promic odpowie na te i inne pytania...
Sympatyczne elfiki wytłumaczą w książce młodym czytelnikom, czym są zalety charakteru (cnoty). Przeczytamy tutaj m.in. o: prawdomówności, odpowiedzialności, sprawiedliwości, odwadze, uczynności, wybaczaniu, cierpliwości. To tylko kilka cech, o których więcej dowiemy się z lektury. Aby lepiej wytłumaczyć i zrozumieć sens i znaczenie każdej cnoty, posłużono się przykładami, które dzieci znają z "życia codziennego". Dodatkowo wzbogacono je o sympatyczne, kolorowe ilustracje.
Piękna i wartościowa książeczka, która pokazuje dziecku wartościowe postawy, mądre wybory oraz dobre cechy charakteru, które warto w sobie pielęgnować. Uczy, jak je rozpoznawać i jak posługiwać się nimi w codziennym życiu, jak poprzez nie stawać się dobrym człowiekiem dla siebie i innych ludzi. Naprawdę warto zajrzeć do tej książeczki. [...]

Marlena Hryciuk

[...] pragnieniem każdego rodzica jest, żeby jego dziecko było prawdziwym superbohaterem. Tylko co to oznacza? Kim w dzisiejszych czasach jest superbohater?

Dla każdego rodzica oznacza to zapewne co innego. Dla jednego będzie to najlepszy uczeń, dla innego - sportowiec, dla jeszcze innego - mały społecznik. Znajdą się pewnie i rodzice, dla których superbohater, to dziecko najlepsze we wszystkim. A kim dla mnie jest superbohater? Jakimi cechami powinien się odznaczać? Moje wyobrażenie jest zbieżne z wizerunkiem superbohatera z najnowszej książeczki z serii Pomocne elfy od Wydawnictwa Promic.
Można by rzec, że Jak być prawdziwym superbohaterem. O słusznych wyborach i dobrych uczynkach to swego rodzaju katalog mocy, które powinien posiadać superbohater. Nie znajdziemy w nim jednak definicji poszczególnych zdolności. Na kolejnych stronach poznajemy rówieśników naszych dzieci w codziennych sytuacjach. Podczas zabawy, nauki, posiłku. W domu, w szkole, na podwórku. Urocze elfy towarzyszą maluchom w momentach, w których stają przed trudnymi wyborami: przyznać się do winy czy nie? wybrać tych czy innych znajomych? faworyzować kogoś bliskiego czy nie? okazać wdzięczność czy skupić się na sobie? Poprzez takie sytuacje, pomocne elfy wskazują małym czytelnikom drogę do tego, by stać się prawdziwym bohaterem. Pawełek, Sylwia, Czarek, Ola, Władzio i inni bohaterowie książeczki potrafią dokonywać słusznych wyborów. A przy tym są radośni, opanowani, ufni, pełni pokoju i wdzięczności. Okazuje się, że aby być super wcale nie trzeba posiadać jakichś nadzwyczajnych umiejętności. Odwaga, prawdomówność, odpowiedzialność, uczynność, cierpliwość… Oto moce prawdziwego superbohatera. Wszystko sprowadza się do dokonywania dobrych wyborów i czynienia dobra. Wydawałoby się, nic trudnego. Nie trzeba jakichś szczególnych wysiłków, by stać się superbohaterem. Czyżby? Nie lubię wszelkich uogólnień, ale mam wrażenie, że dziś, żeby być super trzeba być przebojowym i posiadać najnowsze gadżety. Tylko czy one dają supermoce do bycia dobrym człowiekiem? Tak naprawdę młodzi (dorośli zresztą też) muszą mieć dziś w sobie wiele odwagi do stawania w prawdzie, czynienia dobra, przyznawania się do wiary w Boga. Znajdą się tacy, dla których taka postawa to frajerstwo. Na szczęście dla wielu to bycie prawdziwym superbohaterem. To po prostu bycie sobą.
Jak być prawdziwym superbohaterem… to kolejna książka, która wędruje do naszej biblioteczki na półkę z etykietą: Książki wartościowe. W tej chwili czytamy ją na dobranoc, a jeszcze nie raz będziemy do niej wracać. Wszak superbohaterem człowiek nie jest z racji urodzenia. Czynienia dobra uczy się, podobnie jak sznurowania butów czy literek. [...]

autorka bloga tygrysmamatuitatatu.blogspot.com

Bycie SUPER jest teraz w modzie.
"Jaką masz moc?" - słyszę niejednokrotnie w zabawach dzieci. Smuci mnie to i tłumaczę im, że moce nie są dobre. W prawdziwym życiu liczą się inne wartości. Na wszystko sobie trzeba zapracować, włożyć w to własny wysiłek i energię. Nikt nie ma czegoś z niczego i czegoś za nic.
[...]

Książka która dziś Wam pokażę, spadła mi prosto z nieba. Jest odpowiedzią na tę ogromną potrzebę dzisiejszych młodych ludzi do bycia superbohaterami.
Książka nie pokaże im jak latać, chodzić po ścianach czy rzucać urok na nielubiana koleżankę. Książka pokaże im, jakie cechy charakteryzują prawdziwego superbohatera, nie takiego, który znika po skończonej zabawie czy kiedy gaśnie bajka. Tu mowa o superbohaterze, którym może być każdy, już teraz i już dziś. Jeżeli tylko zechce, jeżeli obierze dobrą drogę, zacznie słuchać swojego serca i znajdzie w nim Boga.
Pomocne Elfy to seria, która mnie zaskakuje z każdym kolejnym tytułem.
Bycie superbohaterem, to nie jest łatwe zadanie. Czasem strach ściska gardło. Czasem mamy ochotę komuś wykrzyczeć coś prosto w twarz. Czasem mamy inne oczekiwania niż te, które zostały spełnione. Są też chwile zwątpienia czy chwile, kiedy mamy ochotę zrobić coś, mimo iż wiemy, że wybór nie jest słuszny.
Te chwile, momenty wyboru czasem wymagają przemyślenia, niekiedy są impulsywne. Dotyczą każdego z nas, małego i dużego. Jednak każdy z nas może i powinien nad sobą pracować, szlifować te dobre cechy i pielęgnować je, aby postępowanie po bohatersku przychodziło nam coraz bardziej naturalnie i lekko.
Prawdomówność, sprawiedliwość, odwaga, ufność, skromność, radość z rzeczy małych i inne wartości to składowe, jakie powinny charakteryzować wyjątkowych ludzi. To Boża MOC, w nas.
Być może nie wszystkie te cechy są mocną stroną każdego człowieka, za to każdy człowiek odkryje, że kilka z nich posiada i jest to ogromny powód do dumy.
Radość, z bycia SUPER, w oczach Wojtka, rzecz bezcenna.

Bardzo ciekawa książka w 14 rozdziałach, opisuje to, co niezwykłe a zarazem tak proste, [...] która skłania do refleksji i przemyślenia, a także zachęca do bycia SUPER nie tylko we własnym mniemaniu i mniemaniu "ważnych kolegów", ale też w oczach otoczenia, nauczycieli, bliskich, młodszej siostry i samego Boga.

Magdalena Kus

[...]

Każdy rodzic pragnie z całego serca, aby jego dziecko wyrosło na dobrego, szczęśliwego człowieka. To fakt niezaprzeczalny. Aby jednak nasze dziecko było uosobieniem dobra, to my rodzice, musimy przekazać mu odpowiednie wartości. Ta książeczka pomoże rodzicom, nauczycielom, opiekunom w przekazaniu dzieciom istoty dobra. Pokaże dziecku, jakie cechy charakteru są w życiu ważne oraz jak należy zachowywać się w codziennym życiu, aby żyć w zgodzie ze sobą, drugim człowiekiem oraz Bogiem.
Każda cnota przedstawiona w książeczce wsparta jest adekwatną historyjką. Teksty napisane są prostym językiem, dzięki czemu są zrozumiałe.

Książka jest wykonana w sposób bardzo estetyczny. Ilustracje urzekają swą prostotą. Każdy obrazek trafnie nawiązuje do przedstawionej treści.

Dzięki tej niezwyklej lekturze, dziecko przekona się, że i ono może zostać superbohaterem. I, że nie potrzebuje do tego magicznej peleryny lub nadprzyrodzonych mocy, a jedynie dobrego serca i pozytywnych cech charakteru. Książeczka jest świetną pomocą dla rodzica, czy nauczyciela w procesie wychowania dziecka. [...]

Vademecum Mamy 

Dla nas to jedna z bardziej wartościowych książek, które mamy w naszej biblioteczce. Bardzo ważne jest dla mnie to, że uczy dzieci, że żeby być bohaterem nie trzeba mieć wspaniałych mocy. Wystarczy po prostu BYĆ SOBĄ!!!! Tak, być sobą. Osobą odpowiedzialną, roztropną, świadomą konsekwencji swoich czynów, szczęśliwą i pełną ufności. Dzisiejsza rzeczywistość nie ułatwia tego nam, ludziom żyjącym w XXI wieku. Ale wiecie co? Ja chcę być takim superbohaterem i moje maluchy też, bo wiemy, że najważniejsze to być sobą i mieć odwagę powiedzieć: Tak, Wierzę w Boga; Tak, chodzę do kościoła; tak pomagam innym; tak, biorę odpowiedzialność za to, co robię i tak, ciesze się, że mogę być sobą!!!

Ewelina Pikula

Posłuchaj, o książce rozmawia Marcin Durejko z Julią i Natalią https://www.wopisie.pl/1_3_66_jak-byc-prawdziwym-superbohaterem.html

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

Opinions about the product (0)

Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
Jak być prawdziwym superbohaterem

Juliette Garesché Dages

OPIS

Tym razem pomocne elfy opowiedzą dzieciom o... cnotach. A cóż to takiego, zapyta zapewne wielu młodych czytelników, ba, nawet ci starsi mogą być zdumieni! Cnoty, przymioty czy też po prostu powiedzmy "zalety charakteru". Cnotą jest prawdomówność, cierpliwość, odwaga czy skromność, które okazujemy, mimo że łatwiej, wygodniej albo korzystniej dla nas byłoby tego nie robić. Powiedzenie prawdy, która ujawni nasze niewłaściwe postępowanie, cierpliwość wobec osoby zachowującej się niewłaściwie, skromność, kiedy aż pękamy z dumy ze swoich osiągnięć i moglibyśmy sobie przypisać wszelkie zasługi... to zachowania godne człowieka cnotliwego, czyli postępującego właściwie, szlachetnie. Poznajcie zatem radosnego Radka, sprawiedliwą Sylwię, odpowiedzialnego Olka i inne dzieci i dowiedzcie się od nich, jak należy i warto postępować.SPIS TREŚCI
FRAGMENT KSIĄŻKI

Sprawiedliwość

Sylwia jest sprawiedliwa.
Sylwia poszła popatrzeć, jak jej młodsza siostrzyczka
gra w piłkę nożną. Na boisku stawili się zawodnicy
i trenerzy, ale nie pojawił się sędzia. Trenerzy zapytali
Sylwię, czy mogłaby sędziować spotkanie piłkarskie,
a ona się zgodziła.
Kiedy Sylwia miała podjąć decyzję, która drużyna wybiła
piłkę poza linię boiska na aut albo czy któryś z graczy
dotknął piłki ręką, musiała być sprawiedliwa. Nie dawała
żadnych forów zespołowi swojej siostrzyczki. Po prostu
była uczciwa w ocenie gry wszystkich zawodników.
Traktowała obie drużyny jednakowo.
I ty również w różnych sytuacjach masz okazję
traktować inne dzieci sprawiedliwie.

Sklep internetowy Shoper.pl