Książki
19.9
PLN
Jezus Mesjasz. Najwspanialsza historia wszech czasów
Jezus Mesjasz. Najwspanialsza historia wszech czasów
tłum: Agnieszka Domagała i Michał Domagała
ilustr.: kolorowe
wydawnictwo: Promic
ISBN: 978-83-7502-890-4
oprawa: miękka
format: 193 x 243 mmm
liczba stron: 64
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Cena: 19,90 zł

Dane techniczne

ilustr. kolorowe
wydawnictwo Promic
ISBN 978-83-7502-890-4
oprawa miękka
format 193 x 243 mmm
liczba stron 64

Światowy bestseller! 2 miliony sprzedanych egzemplarzy!

Przedstawiona w formie komiksu historia Zbawiciela, Syna Bożego, który przyszedł na świat, by go zbawić. Za sprawą wyrazistych obrazków i krótkich, ale bardzo treściwych, bo starannie przygotowanych tekstów, przenosimy się w czasy Jezusa. Wraz z Nim wędrujemy drogami dawnego Izraela i ścieżkami Biblii, spotykając apostołów i uczniów i przyglądając się cudom czynionym przez Jezusa. W książce znalazły się również objaśnienia pojęć religijnych i dodatkowe informacje o Zbawicielu, apostołach i faktach historycznych.

PODARUJ radość i ciepło DZIECIOM

z Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek

Największe szczęście – UŚMIECH DZIECKA

Teraz i Ty razem z nami możesz pomóc spełnić to proste marzenie!

KUP komiks "Jezus Mesjasz. Najwspanialsza historia wszech czasów",

3 zł ze sprzedaży każdego egzemplarza Wydawnictwo PROMIC przekaże na rzecz Hospicjum.

Posłuchaj, o komiksie "Jezus Mesjasz. Najwspanialsza historia wszech czasów" rozmawia Pan Marcin Durejko ze Stasiem

 

DRUKUJ OPIS

CZASY JEZUSA Nasza era rozpoczyna się narodzinami Jezusa. W tych odległych czasach ludzie zwykle podróżowali piechotą, czasem na ośle, na wielbłądzie albo konno. Duże obszary Europy, Bliskiego Wschodu i północnej Afryki były okupowane przez imperium rzymskie. Większość ludzi nie potrafiła czytać i pisać, choć Żydzi w Izraelu umieli. Byli oni nazywani „narodem Księgi”. Bóg przemawia w Księdze, Biblii, czyli Piśmie Świętym. Jest Stwórcą wszystkiego, co istnieje, i pragnie być przyjacielem wszystkich ludzi. Jezus pokazał to bardzo jasno!

KIM JEST JEZUS? Jezus żył 2000 lat temu w Izraelu. Mówimy o Nim Jezus Chrystus, to znaczy „Jezus Mesjasz”, „Jezus Pomazaniec”, co jest tytułem królewskim. Ale jest On kimś więcej niż królem. Jest również Zbawicielem. Jest Synem Bożym i Synem Człowieczym, czyli należy i do Boga, i do ludzi. Historia życia Jezusa została opisana w Biblii i jest najwspanialszą historią wszech czasów.

Przeczytaj dłuższy fragment „Jezus Mesjasz. Najwspanialsza historia wszech czasów” »

Jest wiele sposobów na to, aby opowiadać dzieciom o Bogu. Jest też wiele pięknych książek, czy też Biblii dla dzieci, z których mogą one przyswajać podstawy wiary chrześcijańskiej. Ale czy wiecie, że z Jezusem można zapoznać dzieci za pomocą komiksu? Może wydawać się to nieco dziwne, ale powiem Wam, że to jest pomysł genialny w swojej prostocie. Dzieciaki uwielbiają komiksy i wykorzystanie tej formy do opowiedzenia dziecku o podstawach naszej wiary jest po prostu rewelacyjne. Absolutnie nie dziwi mnie fakt, że komiks, o którym chcę Wam opowiedzieć w tym poście to światowy bestseller sprzedany w ponad 2 milionach egzemplarzy i przetłumaczony na 180 języków!
"Jezus Mesjasz. Najwspanialsza historia wszech czasów" to pięknie przedstawiona, prawdziwa historia Jezusa Chrystusa. Zaczyna się ona tutaj w momencie przyjęcia przez Jezusa chrztu z rąk Jana Chrzciciela.
Na kolejnych stronach komiksu czytelnicy poznają działalność Jezusa - Jego nauczanie i cuda, które czynił. Jest tu wiele ważnych wydarzeń, które znamy z kart Ewangelii - kuszenie na pustyni, wesele w Kanie, wskrzeszenie Łazarza, uzdrawianie chorych. Oczywiście są tutaj również przedstawione ostatnie ziemskie dni Jezusa - skazanie na śmierć, modlitwa w Ogrójcu, Droga Krzyżowa i śmierć na krzyżu. Komiks kończy się na zmartwychwstaniu i dalszej działalności apostołów.
Komiks napisany jest prostym, przystępnym dla młodego odbiorcy językiem. Jest bardzo ciekawy, dynamiczny, pięknie narysowany. W interesujący sposób opowiada o Jezusie i Jego działalności, zachęcając dziecko do dalszego poznawania tej fascynującej historii. To doskonały sposób na zapoznanie dziecka z najważniejszymi biblijnymi wydarzeniami i zainteresowanie religią i podstawami naszej wiary.
Dodatkowo w komiksie znajduje się kilka stron z różnymi ważnymi informacjami dotyczącymi Biblii i wiary chrześcijańskiej.
Jestem szczerze zachwycona taką formą przedstawienia historii Jezusa Chrystusa i cieszę się, że trafiłam na tak ciekawą, wartościową książkę. Z przyjemnością przekazałam komiks moim dzieciom, szczególnie Filipowi, który w tym roku przystąpi do Pierwszej Komunii. Myślę również, że taki komiks to fajny dodatek do prezentu właśnie na Komunię.

Aneta Sawicka

Jezus, dzieci słyszą to imię od narodzin, w zasadzie, będąc jeszcze w brzuchu. Słyszą je często i staje się ono im bliskie. Jest częścią codzienności, na początku pewnie trudną do pojęcia, bo mama, tata siostra czy brat są, podobnie jak inne przedmioty, nazywane i obecne. Jednak Jezus jest, a jednak nie jest namacalny. Potem stopniowo, w dużej mierze dzięki dostosowanej do wieku lekturze, Mszy Świętej i rozmowom, powoli odtajnia się przed maluchem to wielkie misterium. Z wiekiem jednak trzeba iść dalej, głębiej, żeby wiedza nie pozostała na stałym poziomie, bo poznanie stale podsycane odpowiednio do wieku, ale też osobistych potrzeb daje owoce. Puste trwanie w miejscu sprawia, że żywa wiara szybko obumiera i staje się rutyną. My dorośli sami powinniśmy z tym walczyć, szukać i otwierać się na nowe, jeżeli tego nie robimy i nie czujemy takiej potrzeby, to nie jest znakiem tego, że wiemy już o tej przestrzeni wszystko, tylko tego, że powinna nam się zaświecić lampka kontrolna, obumieram duchowo. Bardzo ważna jest też duchowa strawa czytelnicza. Fajnie, jeżeli jest różnorodna, dlaczego? Bo ożywia, bo budzi, bo nie każdy we wszystkim znajdzie coś dla siebie, a dzięki odmianie można znaleźć to, czego szukamy. Jakieś nasionko, okruch, który coś ważnego zapoczątkuje. Dziś jednak z lektur, których nie czytam dzieciom, gdyż w dużej mierze jest to komiks. Więc coś do czego dzieci, po pierwsze, zachęcać nie trzeba, raczej jest walka, kto pierwszy, a po drugie komiksy nie są dobre do czytania w grupie, to chyba oczywiste. Wydawnictwo PROMIC wydało światowy bestseller! 2 miliony sprzedanych egzemplarzy! Opowieść o życiu naszego Zbawiciela, dającą nam możliwość poznania Jego samego, kroczenia niczym uczeń za Nim po ścieżkach dawnej Jerozolimy aż po krzyż.
Nie jest to opasłe tomisko, więc czyta się błyskawicznie, dzieci też chętnie wracają, bo taka lektura to zwyczajnie przyjemność, ale jednocześnie nie jest to przecież zwykła publikacja. Książka poza Ewangelią w obrazie i komiksie, zawiera też bardzo fajny, nazwijmy to, wstęp i zakończenie. Na początku objaśniono wiele słów, które mogą sprawiać trudność podczas lektury lub po prostu dobrze jest je znać, aby wiedzieć więcej. Bardzo mi się podobają mapy, dzięki którym możemy się lepiej i łatwiej przenieść w czasie i zobaczyć, że to, o czym czytamy, jest faktem historycznym i ma swoje miejsce na ziemi. W książce znalazły się objaśnienia pojęć religijnych i dodatkowe informacje o Zbawicielu, apostołach i faktach historycznych.
Zaciekawiły mnie ilustracje, które jak na komiks, nie są bardzo ostre i agresywne.

Kreska jest lżejsza i moim zdaniem bardziej odpowiadająca młodszemu odbiorcy. Jeżeli macie w domu dzieci szkolne, szukacie alternatywnych lektur katolickich, które dzieci będą czytały chętnie i z zapałem lub chcecie przybliżyć dzieciom życie Zbawiciela i przesłanie, jakie przyniósł Jezus na ten świat to myślę, że ta lektura będzie doskonała.

Magdalena Kus

Komiksy są już od kilku pokoleń ulubioną "lekturą" dzieci, młodzieży, a nawet wielu dorosłych. Dlaczego więc nie wprowadzić w ten rysunkowy świat również religijnych postaci - niezwykłych i godnych podziwu? Wokół jest tylu superbohaterów w kolorowych pelerynach, z niesamowitymi gadżetami i mocami, którzy potrafią zniszczyć lub uratować ziemię. Dzisiaj na kartach komiksu pojawia się Jezus Mesjasz. W porównaniu z tamtymi bohaterami wydaje się być nieśmiały i tak skromny, że aż trudno zauważyć, że jest w tej historii wiodącą postacią. A jednak przyciąga uwagę właśnie tym, że nie wysuwa się nachalnie na główny plan.

On po prostu robi swoje, pomaga, wypełnia swoją misję i dzieli się miłością. Nie ma supergadżetów, choć potrafi sprawić radość choćby zamianą wody w wino, nakarmić kilkoma bochenkami chleba i dwiema rybami tysiące głodnych osób. Może uzdrowić chorego, a nawet wskrzesić zmarłego. To dopiero są moce! Ale my nadal nie zauważamy, że jest inny. Jest podobny do zwykłych ludzi i właściwie wtopiony w tłum. Może dlatego ten sam tłum nie akceptuje Go i wyszydza? Może z powodu braku tych widocznych atrybutów superbohatera - wyszukanych ciuchów, pojazdów i najnowszych gadżetów uważają Go za oszusta? Może gdyby skakał po dachach, wspinał się po pionowych ścianach i odlatywał w niebo z prędkością odrzutowca, to potraktowaliby go na serio? Kto wie....W życiu podobnie, jak w komiksie liczy się odpowiedni wizerunek.
A jednak całą opowieść o Jezusie Mesjaszu ogląda się i czyta z zaciekawieniem. Może dlatego, że jak mawiał klasyk "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"? Rysunkowe przedstawienie Pisma Świętego nie jest mi obce. Prezentowana dziś pozycja jest światowym bestsellerem i to bardzo cieszy. Zachęcając młode pokolenia do zgłębiania historii sprzed dwóch tysięcy lat, dajemy im szansę na poznanie Jezusa. Może właśnie w taki sposób dotrą do kart Pisma Świętego, a może przekonają się i do samego sedna, czyli wiary, nadziei i miłości, jaką propaguje nasz Bohater?
Osobiście mam poczucie niedosytu po 60 stronach książeczki Willema de Vinka, bo już jako dziecko otrzymałam aż 4-częsciowy komiks o Starym i Nowym Testamencie. Wiem jednak, że obecnie młodzież woli "skondensowane treści". Tamten mój komiks różnił się jednak nie tylko tym, że miał więcej stron, ale też od razu zauważyłam pewien szczegół. W tym nowym wydaniu od razu widać współczesny sposób przekazu. Niestety mam co do niego bardzo mieszane uczucia. W starym wydaniu sprzed lat, przy opowieści o Judaszu wisi tylko pusta pętla i jest mowa o cmentarzu nazwanym Polem Krwi, w komiksie Willema de Vinka pokazano to zupełnie inaczej.

Mój komiks ma bardzo delikatne okładki i pamiętam, że musiałam bardzo o niego dbać, a chciałam, żeby pozostał na długo. Udało się. Przetrwał, jest nadal w domowej biblioteczce, więc również moje dzieci mogą z niego korzystać. Zachęcam wiec i Was do zajrzenia na strony najwspanialszej historii wszech czasów i przekazywania jej dalej, aby stała się dla dzieci "znajomością", którą można kontynuować w prawdziwym życiu.

Iwona Daniel

[...]

Okazuje się, że forma komiksu doskonale sprawdza się do przybliżenia życia i nauczania Pana Jezusa. Kolorowe obrazy ożywiają historie z kart Biblii. W kolejnych okienkach Zbawiciel "porusza się". Przemierza okolice, wychodzi na pustynię, pływa po Jeziorze Galilejskim, wreszcie udaje się do Jerozolimy. Tym obrazom towarzyszą "dymki" z nauczaniem Jezusa i prowadzonym przez Niego rozmowami oraz krótkie komentarze Autora wprowadzające w daną sytuację. Tekstu jest niewiele (co narzuca forma komiksu), ale wystarczająco dużo, aby zrozumieć przekaz Ewangelii. Te żywe obrazy i prosty tekst zachęcą do lektury najmłodszych czytelników. To świetna forma między Biblią w obrazkach dla dzieci, a Pismem Świętym.

Na pewno trzeba pamiętać, że komiks nie jest zbyt pojemną formą i znajdziemy w niej odwołania do wybranych przez Autora fragmentów Ewangelii. To wybór subiektywny. Do tego często nie są to dosłowne cytaty, ale sparafrazowane na potrzeby formy komiksowej. Nie umniejszają jednak istoty nauczania Pana Jezusa. Co więcej dzięki komiksowym "dymkom" czytelnik może niejako naocznie się przekonać, że te konkretne słowa mówi właśnie Jezus. Na ilustracjach kieruje je do ludzi sobie współczesnych, a dziś konkretnie do mnie.

Bardzo ważną częścią książki jest słowo od Autora na początku i na zakończenie. We wstępie Willem de Vink krótko przybliża osobę Mesjasza i Biblię. Mapa Izraela i encyklopedyczne hasła z nim związane wprowadza czytelnika w ten moment historii, w którym żył i nauczał Jezus. Na koniec Autor zachęca do budowania dalszej relacji z naszym Zbawicielem poprzez sięgnięcie do tradycyjnego wydania Biblii, modlitwy i dzielenia się wiarą z innymi. I to chyba najpiękniejszy owoc lektury komiksu "Jezus i Mesjasz", która ma stać się najwspanialszą historią również naszego życia. [...]

autorka bloga tygrysmamatuitatatu.blogspot.com

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

Opinions about the product (0)

Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
Jezus Mesjasz. Najwspanialsza historia wszech czasów

Willem de Vink

OPIS

Światowy bestseller! 2 miliony sprzedanych egzemplarzy!

Przedstawiona w formie komiksu historia Zbawiciela, Syna Bożego, który przyszedł na świat, by go zbawić. Za sprawą wyrazistych obrazków i krótkich, ale bardzo treściwych, bo starannie przygotowanych tekstów, przenosimy się w czasy Jezusa. Wraz z Nim wędrujemy drogami dawnego Izraela i ścieżkami Biblii, spotykając apostołów i uczniów i przyglądając się cudom czynionym przez Jezusa. W książce znalazły się również objaśnienia pojęć religijnych i dodatkowe informacje o Zbawicielu, apostołach i faktach historycznych.

PODARUJ radość i ciepło DZIECIOM

z Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek

Największe szczęście – UŚMIECH DZIECKA

Teraz i Ty razem z nami możesz pomóc spełnić to proste marzenie!

KUP komiks "Jezus Mesjasz. Najwspanialsza historia wszech czasów",

3 zł ze sprzedaży każdego egzemplarza Wydawnictwo PROMIC przekaże na rzecz Hospicjum.

Posłuchaj, o komiksie "Jezus Mesjasz. Najwspanialsza historia wszech czasów" rozmawia Pan Marcin Durejko ze Stasiem

 SPIS TREŚCI
FRAGMENT KSIĄŻKI

CZASY JEZUSA Nasza era rozpoczyna się narodzinami Jezusa. W tych odległych czasach ludzie zwykle podróżowali piechotą, czasem na ośle, na wielbłądzie albo konno. Duże obszary Europy, Bliskiego Wschodu i północnej Afryki były okupowane przez imperium rzymskie. Większość ludzi nie potrafiła czytać i pisać, choć Żydzi w Izraelu umieli. Byli oni nazywani „narodem Księgi”. Bóg przemawia w Księdze, Biblii, czyli Piśmie Świętym. Jest Stwórcą wszystkiego, co istnieje, i pragnie być przyjacielem wszystkich ludzi. Jezus pokazał to bardzo jasno!

KIM JEST JEZUS? Jezus żył 2000 lat temu w Izraelu. Mówimy o Nim Jezus Chrystus, to znaczy „Jezus Mesjasz”, „Jezus Pomazaniec”, co jest tytułem królewskim. Ale jest On kimś więcej niż królem. Jest również Zbawicielem. Jest Synem Bożym i Synem Człowieczym, czyli należy i do Boga, i do ludzi. Historia życia Jezusa została opisana w Biblii i jest najwspanialszą historią wszech czasów.

Przeczytaj dłuższy fragment „Jezus Mesjasz. Najwspanialsza historia wszech czasów” »

Sklep internetowy Shoper.pl