Książki
14.9
PLN
Mój przyjaciel Bóg
Mój przyjaciel Bóg
tłum: Krzysztof Kurek
ilustr.: R.W. Alley, kolorowe
wydawnictwo: Promic
seria: pomocne elfy
rok wyd.: 2017
ISBN: 978-83-7502-579-8
oprawa: miękka
format: 190 x 190 mm
liczba stron: 32
Ocena:
(Ilość ocen: 6)
Cena: 14,90 zł

Dane techniczne

ilustr. R.W. Alley, kolorowe
wydawnictwo Promic
seria pomocne elfy
rok wyd. 2017
ISBN 978-83-7502-579-8
oprawa miękka
format 190 x 190 mm
liczba stron 32

Każdy chciałby mieć najlepszego przyjaciela - kogoś, kto cię zna i kocha po prostu takiego, jaki jesteś. Kogoś, kto przytuli, gdy jest ci smutno, i kto cieszy się, gdy jesteś szczęśliwy. Najlepsi przyjaciele lubią wspólnie spędzać czas. Trzymają się razem i pomagają sobie we wszystkim. Pomocne elfy coś o tym wiedzą.

Niniejsza książeczka opowiada dzieciom o ich Najlepszym Przyjacielu - Bogu. Za sprawą urokliwych, pełnych humoru ilustracji pomaga najmłodszym poznać Boga lepiej jako Przyjaciela, który jest z nimi zawsze i wszędzie.

To nadzwyczaj prosty i praktyczny poradnik dla dzieci (i dorosłych!) opowiadający o Bogu.

DRUKUJ OPIS

Możesz być sobą
Przy prawdziwym przyjacielu możesz być swobodny,
taki jaki jesteś, zwyczajnie możesz być sobą. Tak samo
jest z Bogiem. Nie musisz zakładać żadnej maski ani
niczego udawać, żeby Bóg cię lubił. Dla Boga już jesteś
supergwiazdą!
Jeśli niezbyt dobrze idzie ci gra w zbijaka lub tenisa,
Bogu to nie przeszkadza. Jeśli zdaje ci się, że masz zbyt
wiele piegów, nie przejmuj się tym. Bóg uważa, że
wyglądasz naprawdę świetnie. Jeśli zdarza Ci się mieć
zły humor, Bóg potrafi to zrozumieć.
Po prostu staraj się być sobą, bo przecież dla Boga
zawsze będziesz wspaniały.

Właśnie przeżyliśmy święta Wielkanocne. Szykowaliśmy pisanki, piekliśmy ciasta i zabraliśmy nasze dzieci na święcenie koszyczków. Czy jednak wśród tych wszystkich zwyczajów i przygotowań pamiętamy o tym, co najważniejsze? Czy tłumaczymy naszym dzieciom o co tak naprawdę chodzi?
Nie jest to łatwe. Jak rozmawiać z dziećmi o Bogu? Jak im wytłumaczyć to, co tak naprawdę nawet dla nas dorosłych jest jedną wielką Tajemnicą? Kiedy i od czego zacząć? Opowiadanie o cierpieniu Jezusa raczej nie jest dobrym pomysłem w przypadku małych dzieci. Lepiej zacząć od łatwiejszych spraw, stworzyć dzieciom obraz Boga-Ojca. Aby ułatwić sobie to zadanie warto sięgnąć po książki religijne. Dziś chciałabym Wam pokazać jedną z nich.

"Mój przyjaciel Bóg. Poradnik dla dzieci" to nowość, która ukazała się nakładem wydawnictwa Promic. Jest to krótka, zaledwie 32-stronicowa książeczka, która w prosty sposób przybliża dzieciom postać Boga Ojca.
Bóg jest tutaj przedstawiony jako najlepszy przyjaciel. Na kolejnych stronach najmłodsi czytelnicy poznają Jego cechy. Dowiadują się, że przy Bogu zawsze mogą czuć się swobodnie, nie muszą martwić się niepowodzeniami. Że mogą z Nim rozmawiać, a nawet się bawić. Dzieci mogą poczuć Jego obecność i spotkać się z nim np. w modlitwie lub po prostu obserwując piękno świata. Pan Bóg-przyjaciel jest naprawdę blisko, pomaga, troszczy się i kocha każdego bezwarunkowo.

Książka podzielona jest na kilka króciutkich rozdziałów napisanych prostym językiem, idealnym dla dzieci. Jest tu dużo kolorowych ilustracji, co sprawia, że to idealna lektura dla tych najmłodszych czytelników.
Książka jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale przede wszystkim mądra i wartościowa. Warto takie pozycje mieć w domowej biblioteczce.

Aneta Sawicka

 

Bóg jest najlepszym przyjacielem każdego człowieka, małego, dużego, dorosłego, starszego. Tylko my nie zawsze o tym pamiętamy, nie zawsze o tym wiedzą też nasze dzieci. Nawet jeżeli się modlą, chodzą do kościoła, czasem robią to bezwiednie, nikt niczego im nie tłumaczy, nie objaśnia. W zasadzie robią to, co robią ich rodzice, a jeszcze gorzej jest, kiedy i ci rodzice nie wiedzą w zasadzie co i po co robią tylko to robią i już. A tymczasem Bóg czeka aż wyjrzymy zza tych schematów, rytuałów, wyuczonych na pamięć słów, które być może niejednokrotnie mówimy, myśląc o czymś zgoła innym. Książka "Mój przyjaciel Bóg" to pozycja doskonała dla dzieci już 3-letnich, ale też wczesnoszkolnych. Nie dość, że pomoże dziecku odkryć Boga na nowo albo być może po raz pierwszy, to pozna Go ono od tej najcudowniejszej strony. Zrozumie, że nie jest samo, nawet jeżeli wokół nie ma nikogo, kogo może prosić o radę czy wsparcie. Jak możemy wyczytać na stronie wydawnictwa:

 

Każdy chciałby mieć najlepszego przyjaciela - kogoś, kto cię zna i kocha po prostu takiego, jaki jesteś. Kogoś, kto przytuli, gdy jest ci smutno, i kto cieszy się, gdy jesteś szczęśliwy. Najlepsi przyjaciele lubią wspólnie spędzać czas. Trzymają się razem i pomagają sobie we wszystkim.
Niniejsza książeczka opowiada dzieciom o ich Najlepszym Przyjacielu - Bogu. Za sprawą urokliwych, pełnych humoru ilustracji pomaga najmłodszym poznać Boga lepiej jako Przyjaciela, który jest z nimi zawsze i wszędzie.

Prosto, ciepło i na temat.

Dziecko nie zawsze rozumie, dlaczego Bóg jest skoro Go nie widać, a książka pokaże mu (i nie tylko dziecku), że Go widać, że słychać, że jest obecny. Może nie tak, jak tego oczekujemy, ale wystarczy zmienić perspektywę i punkt widzenia i wszystko staje się oczywiste. Bóg nie może nas przytulić własnymi rękami, ale za to może podszepnąć coś babci czy mamie, która przytuli w Jego imieniu. Naprawdę piękna i wyjątkowa pozycja dla każdego małego i dużego chrześcijanina.

To pierwsza tak niezwykła książka, na którą trafiłam, opisująca Boga wprost i odnosząca się do naszego życia. Pokazująca dziecku, że nawet kiedy się złości, nawet kiedy wszystko jest nie tak - to nic, Bóg nas kocha tak czy siak.

Książka też mi pokazała, podpowiedziała, jak wskazywać dzieciakom Bożą obecność na co dzień.

Magdalena Kus

Dzieci zadają na ogół mnóstwo pytań. Rolą nas, rodziców, jest udzielanie im zrozumiałych, adekwatnych do wieku odpowiedzi, co nie zawsze tak z biegu bywa proste. Jak wytłumaczyć bowiem z marszu dziecku kim jest Bóg, dlaczego powinny się modlić i gdzie znaleźć Go można w naszym codziennym życiu? Otóż fajnym pomysłem jest sięgnięcie po najnowszą książkę wydawnictwa Promic pt. "Mój przyjaciel Bóg".

Na kartach tej niewielkiej lektury dzieci nie znajdą typowych opowieści. Książka jest bowiem swoistym poradnikiem, który pomoże, szczególnie maluchom, przyswoić obraz Boga, jako Stworzyciela świata, Ojca i Przyjaciela wszystkich ludzi. Młody czytelnik poprzez to zrozumie, że Bóg zawsze jest przy nim, a wszystko co nas otacza jest Jego dziełem. Z Bogiem możemy rozmawiać, dzielić radości i smutki i każdego z nas Bóg kocha bezwarunkowo...

Książka napisana jest prostym i zrozumiałym dla dzieci językiem. Tekstu jest w niej niewiele, a że nadrukowany jest on dużą czcionką całość czyta się właściwie ekspresem. Dodatkowym atutem są bardzo liczne, fajne kolorowe ilustracje. Na pewno warto zaopatrzyć biblioteczkę dzieci w ten właśnie tytuł. Warto bowiem regularnie rozmawiać z dziećmi o Bogu, bo jest to dla nich temat ważny aczkolwiek niełatwy. Dzięki zawartym w książce prostym i życiowym przykładom na pewno łatwiej będzie im wyobrazić sobie Boga szczególnie jako Przyjaciela, na którego zawsze mogą liczyć i który zawsze jest przy nich. Gorąco polecam ;)

Emilia Turek

 

"Można kochać i chodzić samemu po ciemku
z przyjaźnią jest inaczej - ta zawsze wzajemna”.
Tak o przyjaźni pisał ks. Jan Twardowski w wierszu „Do księdza Bronisława Bozowskiego”. Bo każdy człowiek, nieważne mały czy duży, chce mieć obok siebie prawdziwego przyjaciela. Kogoś, z kim można bezkarnie objadać się słodyczami, śmiać się, tańczyć, śpiewać i wygłupiać. Kogoś, kto pomoże ci się podnieść, kiedy upadniesz, przytuli, otrze łzy. Kogoś, kto będzie cieszył się twoimi sukcesami, stał za tobą murem, złego słowa o tobie nie powie, ale jeśli trzeba przywoła cię do porządku. Kogoś, przy kim będziesz czuć się kochany i akceptowany. Często zdarza nam się zapominać, że kimś takim jest Bóg, dlatego zaniedbujemy tę najważniejszą w życiu relację. Tu z pomocą przychodzi Lisa O. Engelhardt, która w swoim nietypowym poradniku „Mój przyjaciel Bóg” podpowiada, w jaki sposób zbliżyć się do Boga.

Tomik „Mój przyjaciel Bóg. Poradnik dla dzieci” to ciepła, optymistyczna i wartościowa książeczka. Forma poradnika jest super i świetnie się sprawdza w kontekście opowieści o dobrym Bogu. Tekst jest prosty i zrozumiały nawet dla najmłodszych (myślę, że już trzyletnie maluchy mogą rozpocząć przygodę z książeczką). W końcu autorka sama jest mamą, więc wie jak rozmawiać z dziećmi. Ilustracje R.W. Alley są urocze i sugestywne. To, że bohaterami ilustracji są małe elfy dodaje tylko całości baśniowego charakteru, który zaciekawi i przemówi do wyobraźni małych czytelników. Natomiast jeśli chodzi o treść, bo w końcu to ona jest najważniejsza, to muszę przyznać, że jestem oczarowana opowieścią Lisy. Autorce udało się w prosty, przejrzysty i zwięzły sposób opowiedzieć o dobrym i kochającym Bogu. Przyjacielu, przy którym zawsze możesz być sobą, który cieszy się z twojego istnienia, lubi się z tobą bawić i zawsze jest obok. Czy potrzeba czegoś więcej, żeby przemówić do dziecięcej wyobraźni? Ale to jeszcze nie koniec, bo w swojej opowieści Lisa O. Engelhardt uwrażliwia małych czytelników na piękno otaczającego świata, zwraca uwagę na drobnostki życia codziennego, jak smak czekoladowego ciasteczka, czuły uścisk babci, muzyka, która porusza serce. Bo w tym wszystkim można dostrzec Bożą miłość. Autorka odnosi się też do relacji z rodzicami, rodzeństwem, kolegami w szkole, zaznaczając jak Bóg działa przez ludzi, którzy są obok nas, a nawet porusza problem osamotnienia i złości na Najwyższego. Rozmawianie o wierze i o Bogu nie jest łatwe (przynajmniej dla mnie), często rodzice mają poplątane relacjach ze Stwórcą, dlatego nie do końca wiedzą, co powiedzieć i kiedy zacząć rozmowy na te tematy. Dlatego książeczka taka jak „Mój przyjaciel Bóg” będzie idealnym wstępem do podjęcia tematu, pokazania dziecku, że Bóg jest przede wszystkim Przyjacielem i miłosiernym Ojcem, który „zawsze przebacza, bo zawsze cię kocha – nieważne, co spsocisz”. I choć książeczka została skierowana do małych czytelników, to myślę, że niejeden zagubiony dorosły po lekturze poczuje się lepiej. Ja sama mogłabym czytać tylko takie poradniki :)

Marta Kowal

 

Czy Wasze dzieci zadają Wam czasem trudne pytania? A czy kiedyś padło pytanie A czemu tak właściwie ja mam kochać Boga, skoro Go nie widać? Nie słychać ? U nas jeszcze to pytanie nie padło, ale pamiętam swoje dzieciństwo i wiele razy mama i babcia tłumaczyły mi te kwestie "po swojemu", nie do końca jednak zrozumiale dla mnie - dziecka.

Dziś nie miałabym takiego problemu, a wszystko dzięki książce "Mój przyjaciel Bóg". To pięknie ilustrowana książka odpowiadająca właśnie na to nurtujące pytanie dzieci "a czemu".
Przyznaję szczerze, czytając ją sama poczułam się pewniej, tak jak to dziecko, szukające odpowiedzi.
Bóg to przyjaciel, ale jak? Skoro go nie widzę? Nie czuję? Nie słyszę? Ta książka skrywa wszystkie odpowiedzi. Jest zarówno dla młodszych dzieci, jak i tych w wieku komunijnym i nawet tych jeszcze starszych:) Naprawdę przepięknie ukazuje nam Boga, w prosty sposób obrazuje Jego obecność, Jego czyny, Jego miłość. Bóg jest zawsze, wszędzie, czuwa, chociaż my nie widzimy, nie możemy namacalnie odczuć tej obecności, ale jest, pomaga wtedy, kiedy tego nie widzimy. Kiedy jesteśmy smutni on także jest zasmucony, jest dobrym przyjacielem, który w chwilach słabości jest obok. Niekiedy przemawiając do nas przez czyny innych - dobre uczynki to akt Bożej miłości. Czyż nie jest pięknie przeczytać wartościową książkę?
Mnie ona wzrusza, bo syn, choć jeszcze za mały, po tej lekturze stale koło kościoła powtarza, że chce iść do Bozi, odwiedzić, a więc traktuje Boga jak swojego przyjaciela. Taki też jest cel tej książki przekonać wątpiące, czasem troszkę zagubione owieczki, by wierzyły, że prawdziwy przyjaciel to Pan Bóg:)

Katarzyna Cubała

 

Każdy z nas pragnie mieć przyjaciół. Marzymy o trwałych relacjach, osobach, które będą nam wierne i nigdy nie zawiodą. Szukamy tego wśród ludzi. Lecz czy możliwa jest przyjaźń z samym Bogiem? Z początku myśl ta wydaje się trochę dziwna. Boga nie możesz fizycznie przytulić - nie ma przecież ciała. Można Mu się zwierzyć z różnych rzeczy w modlitwie, ale nie usłyszymy bezpośrednio Jego głosu w odpowiedzi. Z drugiej strony - większość z nas miała w dzieciństwie niewidzialnych przyjaciół. Zaspokajali nasze potrzeby. Byli jednak wymyśleni, podczas gdy Bóg - przynajmniej tak wierzymy - istnieje naprawdę. Może więc warto się z Nim zaprzyjaźnić?

Książeczka jest dostosowana do wrażliwości dziecka. Przemawia do serca prostym językiem, jednocześnie poruszając ważne tematy. Maluch dowiaduje się, co jest istotą przyjaźni (wierność, poczucie bezpieczeństwa - przy przyjacielu zawsze można być sobą, nie musimy zakładać masek). Uświadamia sobie, że trudne emocje też są naturalne (na przykład złość na Boga, gdy ukochany zwierzak umiera lub gdy ktoś bliski jest poważnie chory). Krok po kroku buduje relację ze Stwórcą.

Pewna naiwność opowieści jest w kontekście wieku odbiorców niejako naturalna i tylko dodaje uroku całej historii, budując prostą, dziecięcą wiarę. Nie ma tu moralizowania czy „straszenia piekłem". Relacja z Bogiem jest oparta na zaufaniu i czystej miłości. Dziecko może poczuć się bezpiecznie. Stwórca, jak przystało na prawdziwego przyjaciela, nigdy go nie opuści.

Piękna, ciepła i wzruszająca książka. Polecam maluchom z czystym sumieniem.

recenzja granice.pl

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

Opinions about the product (0)

Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
Mój przyjaciel Bóg

Lisa O. Engelhardt

OPIS

Każdy chciałby mieć najlepszego przyjaciela - kogoś, kto cię zna i kocha po prostu takiego, jaki jesteś. Kogoś, kto przytuli, gdy jest ci smutno, i kto cieszy się, gdy jesteś szczęśliwy. Najlepsi przyjaciele lubią wspólnie spędzać czas. Trzymają się razem i pomagają sobie we wszystkim. Pomocne elfy coś o tym wiedzą.

Niniejsza książeczka opowiada dzieciom o ich Najlepszym Przyjacielu - Bogu. Za sprawą urokliwych, pełnych humoru ilustracji pomaga najmłodszym poznać Boga lepiej jako Przyjaciela, który jest z nimi zawsze i wszędzie.

To nadzwyczaj prosty i praktyczny poradnik dla dzieci (i dorosłych!) opowiadający o Bogu.SPIS TREŚCI
FRAGMENT KSIĄŻKI

Możesz być sobą
Przy prawdziwym przyjacielu możesz być swobodny,
taki jaki jesteś, zwyczajnie możesz być sobą. Tak samo
jest z Bogiem. Nie musisz zakładać żadnej maski ani
niczego udawać, żeby Bóg cię lubił. Dla Boga już jesteś
supergwiazdą!
Jeśli niezbyt dobrze idzie ci gra w zbijaka lub tenisa,
Bogu to nie przeszkadza. Jeśli zdaje ci się, że masz zbyt
wiele piegów, nie przejmuj się tym. Bóg uważa, że
wyglądasz naprawdę świetnie. Jeśli zdarza Ci się mieć
zły humor, Bóg potrafi to zrozumieć.
Po prostu staraj się być sobą, bo przecież dla Boga
zawsze będziesz wspaniały.

Sklep internetowy Shoper.pl