Książki
12.9
PLN
Zagadkowy Święty. Życie Założyciela Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP [komiks]
Zagadkowy Święty. Życie Założyciela Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP [komiks]
wydawnictwo: Promic
rok wyd.: 2016
ISBN: 978-83-7502-599-6
oprawa: miękka
format: 290 x 205 mm
liczba stron: 64
Ocena:
(Ilość ocen: 4)
Cena: 12,90 zł

Dane techniczne

wydawnictwo Promic
rok wyd. 2016
ISBN 978-83-7502-599-6
oprawa miękka
format 290 x 205 mm
liczba stron 64

Dawno, dawno temu, w czasach, w których nie było ani komputerów, ani komórek przez rwące wody Dunajca przeprawiała się młoda kobieta. Kiedy szalejąca burza wywróciła łódkę, tonąca ofiarowała noszone pod sercem dziecko Chrystusowi Panu i Jego Najświętszej Matce. Ocalała i wkrótce urodziła syna, któremu nadano imię Jan.

Tak zaczyna się historia jednego z polskich świętych, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów Stanisława Papczyńskiego. Długą drogę musiał przebyć mały Jaś, by stać się świętym Stanisławem, ale zawsze w tej drodze towarzyszyła mu Matka Boża. Ciekawa kreska, interesujące teksty, przybliżające życie świętego i dzieje marianów tworzą komiks przygotowany przede wszystkim z myślą o młodszych czytelnikach. Mamy jednak nadzieję, że z chęcią sięgną po niego wszyscy, niezależnie od wieku. 

DRUKUJ OPIS

21 stycznia 2016 papież Franciszek uznał cud za wstawiennictwem bł. Stanisława Papczyńskiego, jakim było niespodziewane wyleczenie 20-letniej dziewczyny z silnej choroby układu oddechowego. 15 marca 2016 podczas konsystorza, papież wyznaczył dzień jego kanonizacji. 5 czerwca 2016, podczas uroczystej mszy świętej na placu świętego Piotra w Watykanie, bł. Stanisław Papczyński razem z bł. Marią Elżbietą Hesselblad został przez papieża Franciszka włączony w poczet świętych Kościoła katolickiego.

Wydawnictwo PROMIC jest wydawnictwem Zgromadzenia Księży Marianów, najstarszego polskiego zakonu męskiego. Zgromadzenie zostało załozone nie przez kogo innego, jak przez samego św. Stanisława od Jezusa Maryi Papczyńskiego. Pragnął on, aby w zakonie na pierwsze miejsce wybijała się cześć Matki Najświętszej w tajemnicy Jej Niepokalanego Poczęcia. Polecił marianom czcić Ją własnym życiem i głosić Jej chwałę innym. Jako drugi cel ojciec Papczyński wyznaczył marianom niesienie modlitewnej pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym, trzecim zaś zadaniem, które powierzył członkom zgromadzenia, była troska o zbawienie bliźnich i „kształcenie prostego ludu w nauce chrześcijańskiej”, czyli działalność duszpasterska. Marianie realizują te trzy zadania już od przeszło trzech wieków.
PROMIC w tym wyjątkowym dla nich i dla wszystkich wierzących Polaków roku wydało kilka bardzo ciekawych tytułów odnoszących się do życia i działalności św. St. Papczyńskiego. Większość z nich skierowana jest do dorosłych odbiorców, ale nie zapomniano również o młodszych czytelnikach. Ciekawa jest forma, w jakiej wydawnictwo postanowiło zainteresować dzieci i młodzież życiem św. Stanisława. Bo otóż Zagadkowy Święty. Życie Założyciela Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP to nic innego jak komiks. Moim zdaniem, to zdecydowany strzał w dziesiątkę. Oczywiście nie jest to książeczka dla kilkulatków tylko dla dzieci powiedzmy pokomunijnych, takich które więcej rozumieją i mają większą świadomość rożnych spraw. Bardzo trafne jest to, iż wybrano tę grupę wiekową, bo tacy odbiorcy są bardzo istotni, u nich zaczyna się kształtować bardziej świadomy pogląd na życie i wiarę, a lektury takie jak ta mogą im pomóc wybrać tę właściwą drogę. Forma przyciąga, co wiem z własnego doświadczenia, jako 10-latka potrafiłam całe wakacje spędzić z głową w komiksach.

Życie świętego nie było usłane różami, choć on zdawał się nie zważać na to. Miał silne poczucie misji, a od najmłodszych lat poświęcony Matce Bożej parł do przodu niczym burza. Pociągnął za sobą tłumy, choć nie było łatwo. Droga była kręta, czasem nieczytelna, czasem wymagająca wielkich nakładów, pracy, energii i poświęceń. Piękne świadectwo nie tylko wiary, ale i wytrwałości, mocy w dążeniu do celu, wewnętrznej siły i radzenia sobie w już bardzo młodym wieku z życiem. Zresztą czasy, w jakich przyszło żyć przyszłemu świętemu nie były sielankowe. Może to również zahartowało młodego Jana. Długą drogę musiał przebyć mały Jaś, by stać się świętym Stanisławem, ale zawsze w tej drodze towarzyszyła mu Matka Boża.

Ciekawa kreska ilustratorska, bardzo komiksowa powinna się spodobać zarówno młodszym, jak i starszym odbiorcom i wielbicielom komiksu. Sama przeczytałam książkę jednym tchem od deski do deski. Byłam bardzo ciekawa życia świętego i chciałam się przekonać czy książka zawiera jego przesłanie i to co chciał nam przekazać swoim przykładem i działalnością. Jestem mile zaskoczona życiem św. St. Papczyńskiego, można by rzec, w pigułce. Wszystko co najistotniejsze zostało ujęte i pokazane. Bardzo wartościowa lektura dla każdego.

 

Magdalena Kus

DODAJ OPINIE

OPINIE KLIENTÓW

Opinie o produkcie (0)

Przypomnimy Ci, kiedy produkt będzie dostępny.

 • Granice
 • Centrum Duchowosci Benedyktynskiej
 • Opoka
 • Wiara
 • Logo Marianum Travel
 • SPM logo
 • BiblioNetka
 • Idziemy
 • Kaplani
 • Vox Fm
 • Radio Niepokalanów
 • Radio polskie
 • Papierowe Mysli
 • Ewangelizuj.pl
 • droga.com.pl
 • logo kulturaonline
 • Sacroexpo
Zagadkowy Święty. Życie Założyciela Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP [komiks]OPIS

Dawno, dawno temu, w czasach, w których nie było ani komputerów, ani komórek przez rwące wody Dunajca przeprawiała się młoda kobieta. Kiedy szalejąca burza wywróciła łódkę, tonąca ofiarowała noszone pod sercem dziecko Chrystusowi Panu i Jego Najświętszej Matce. Ocalała i wkrótce urodziła syna, któremu nadano imię Jan.

Tak zaczyna się historia jednego z polskich świętych, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów Stanisława Papczyńskiego. Długą drogę musiał przebyć mały Jaś, by stać się świętym Stanisławem, ale zawsze w tej drodze towarzyszyła mu Matka Boża. Ciekawa kreska, interesujące teksty, przybliżające życie świętego i dzieje marianów tworzą komiks przygotowany przede wszystkim z myślą o młodszych czytelnikach. Mamy jednak nadzieję, że z chęcią sięgną po niego wszyscy, niezależnie od wieku. SPIS TREŚCI
FRAGMENT KSIĄŻKI
Sklep internetowy Shoper.pl